Primăria comunei Șelimbăr a impus tuturor constructorilor de pe șantierele publice un ritm alert. ”Avem ambiția unui număr mare de lucrări, de aceea pentru a putea realiza cât mai multe dintre ele am insistat ca toți constructorii să respecte graficele asumate. Infrastructura este esențială în dinamiza de dezvoltare a comunei noastre și o tratăm ca atare”, a declarat primarul comunei Șelimbăr, Marius Grecu.

Zilele acestea s-au încheiat lucrările în zona de acces pe strada Octavian Goga. Aceasta este o investiție în valoare de 1,3 milioane de lei și include rețele de apă și canal, iluminat, cablaj metropolitan și asfaltare.

S-au încheiat și lucrările de asfaltare a drumului vicinal de la Mohu, spre stația de epurare. Drumul are o lungime de un kilometru și a costat 1,8 milioane de lei. Totodată, recent s-au încheiat și lucrările de pavare a străzii Salcâmului.